DEFIBRYLATOR W SP 28 - W TROSCE O ZDROWIE I ŻYCIE !

Od dnia 19 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Bielsku – Białej realizowany jest międzynarodowy program publicznego dostępu do defibrylacji PAD (Public Access Defibrillation).

To wszystko udało się osiągnąć dzięki zakupowi nowoczesnego Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED (Automated External Defibrillator), czyli urządzenia umożliwiającego przeprowadzenie skutecznej reanimacji. Analizuje ono rytm serca i w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości przekazuje poprzez elektrody impuls elektryczny umożliwiający powrót prawidłowego rytmu.

 

   

Urządzenie zostało zamontowane w centralnym miejscu szkoły, w szafce wyposażonej w alarm. Dodatkowo na terenie placówki znajdują się specjalistyczne oznaczenia, ułatwiające szybki dostęp do defibrylatora. W najbliższym czasie personel szkoły zostanie przeszkolony w zakresie obsługi tego urządzenia.

Warto zwrócić uwagę, że jesteśmy prawdopodobnie pierwszą publiczną szkołą podstawową w Bielsku – Białej, która w swoim wyposażeniu posiada defibrylator AED. Co więcej – od tej pory Szkoła Podstawowa nr 28 należy do nielicznego grona placówek w Polsce posiadających wzmiankowany sprzęt.

 

 

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku - Białej po raz trzeci wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Ratujemy i Uczymy Ratować

Szósta edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem szkół podstawowych z całej Polski. Tegoroczne zadanie polegało na stworzeniu plakatu edukacyjnego poświęconemu pierwszej pomocy. Klasa 3e pod kierunkiem pani Magdaleny Lazarko – Kalisty oraz pani Kseni Więcek podjęła się tego trudnego przedsięwzięcia.

Spośród ponad 250 prac plastycznych jury wybrało 50 najciekawszych.

Nasza szkoła znalazła się w grupie tych 50 placówek, które będą rywalizować ze sobą w drugim etapie konkursu o wejście do finału. Okazało się, że jesteśmy jedyną szkołą z Bielska-Białej, której udało się zakwalifikować do półfinału!

Kolejny etap konkursu polegać będzie na przygotowaniu gry edukacyjnej poświęconej tematyce pierwszej pomocy.

 

tekst i foto: SP 28

Skomentuj na forum: KLIKNIJ