ZAPRASZAM na Akcję krwiodawstwa zorganizowaną przez Klub HDK PCK przy Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie - wspólnie z Diecezją Bielsko-Żywiecką - 10 maja 2020 r. w godz. 9.00-13.30 w Ambulansie zaparkowanym przed Bazyliką Mniejszą w Bielsku-Białej - Hałcnowie ul. Wyzwolenia 336.

 

Jest to pierwsza akcja na terenie Bielska-Białej po okresie wstrzymania wyjazdów ekip wyjazdowych w związku z epidemią Koronawirusa COVID-19. Akcja zorganizowana jest ph. „100 litrów krwi na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II” przez honorowych krwiodawców naszej Naszej Parafii. UWAGA: Przed wyjściem z domu prosimy o zmierzenie temperatury. Osoby z temperaturą powyżej 37,3 °C nie będą mogły oddać krwi i jednocześnie powinny skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

 

Przed Ambulansem z Domu Parafialnym będzie znajdować się stanowisko do wstępnej kwalifikacji, gdzie Krwiodawca wypełnia wstępną ankietę, dezynfekuje ręce i każdemu Dawcy mierzona jest temperatura (bezdotykowym termometrem). Po wstępnej kwalifikacji Krwiodawca zostaje zarejestrowany i podlega drugiej kwalifikacji (na dotychczasowych zasadach). Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami RP, temp. ciała nie przekracza 37,3 °C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną prosimy o zgłaszanie się do oddania krwi bez osób towarzyszących. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp od siebie 1-1,5 metra. Każdy Krwiodawca otrzymuje maseczkę , rękawiczki i długopis.

 

Marek Mielnik

Wiceprezes Klubu HDK PCK przy Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie