Upłynęła kadencja rad osiedli, a więc także kadencja Rady Osiedla Hałcnów. 

Rada Miejska Bielska-Białej od kilku lat pracuje nad umacnianiem roli, znaczenia i skuteczności pracy rad osiedli.  Dlatego też cztery lata temu przyjęto nowe zasady wyboru – poprzez bezpośrednie oddawanie głosów w wyborach tajnych, organizowanych przez specjalnie powołaną Miejską Komisję Wyborczą ds. Wyborów do Rad Osiedli w Bielsku-Białej, w skład której wchodzą także radni Rady Miejskiej. Wybory na terenie osiedli prowadzone są przez Obwodowe Komisje Wyborcze. W bieżącym natomiast roku, Rada Miejska rozszerzyła uprawnienia rad osiedli, dając im do dyspozycji po 100 tys. zł, które mogą być wydatkowane na terenie danego osiedla na remonty dróg i chodników - w sposób wskazany przez jego radę. 

W skład rady osiedla wchodzi 15 osób, a kandydatów zgłaszać można do wspomnianej Komisji (na specjalnych formularzach) w terminie do 17 maja br. do godz. 15.00. Gdyby liczba zgłoszonych kandydatów była mniejsza niż 15, to termin zgłoszeń zostanie przedłużony do 22 maja również do godz. 15.00, zaś same wybory odbędą się w niedzielę  16 czerwca 2019 r. Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej Rady Miejskiej, w zakładce WYBORY DO RAD OSIEDLI. Jeżeli w którymś osiedlu nie znajdzie się co najmniej 15 kandydatów, to rada taka nie zostanie wybrana, a osiedle przez najbliższe 5 lat (bo tyle trwać będzie nowa kadencja) nie będzie miało swojej rady. 

Nie przegapmy więc terminu składania zgłoszeń, to ważne, aby Hałcnów nadal miał Radę Osiedla! Jeśli ktoś nie wie, jak się zgłosić, zapraszamy do kontaktu przez Facebooka,

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon: 504 98 93 97.

Link do informacji i formularzy:
https://rm.um.bielsko.pl/strona-4341-wybory_do_rad_osiedli_…